понедельник, 27 апреля 2015 г.

У Сватовому провели обласну педагогічну майстерню



Відповідно до плану роботи ЛОІППО 21 квітня 2015 року на базі Сватівської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату проведено засідання обласної педагогічної майстерні для заступників директорів із виховної роботи та вихователів шкіл-інтернатів області «Науково-методичні основи вдосконалення виховної роботи шкіл-інтернатів».         
У роботі педагогічної майстерні взяли участь: Мягкоход В. О., начальник відділу інтернатних закладів, Сагіна Н. С., головний спеціаліст відділу дошкільної та середньої загальної освіти Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, 10 заступників директорів із виховної роботи та 12 вихователів шкіл-інтернатів області.
Директор Сватівської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Довбнич Ю. М. привітав учасників обласної педагогічної майстерні та ознайомив із специфікою роботи та організацією навчально-виховного процесу у закладі.
Розпочав роботу педагогічної майстерні Мягкоход В. О., який зазначив, що виховна робота є складовою і невід’ємною частиною всього навчально-виховного процесу шкіл-інтернатів і спрямована на виховання свідомої, гармонійно розвиненої, творчої, високоосвіченої, життєво компетентної особистості, здатної до активної діяльності в різних галузях самостійного життя. Результативність виховної діяльності залежить від фахової компетентності педагогічних кадрів, вміння застосовувати системний підхід до виховання, упроваджувати інноваційні технології.
Із доповіддю-презентацією «Науково-методичні основи вдосконалення виховної роботи шкіл-інтернатів» виступила Волкодав Н. І., заступник директора з навчально-виховної роботи Сватівської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Вона поділилася з присутніми досвідом виховної роботи в школі-інтернаті, яка проводиться задля забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та соціальних вимог, а також ознайомила із здобутками щодо виховання  у підростаючого покоління ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, до себе, праці, людей, природи, мистецтва. Шляхами реалізації поставлених завдань у школі-інтернаті є структура виховної роботи, система виховних заходів,  методичне об'єднання  вихователів, учнівське самоврядування, тематичні місячники і тижні, рада профілактики правопорушень, запровадження інноваційних технологій виховання. Виховна робота школи-інтернату різноманітна за напрямами і спрямована на формування ключових життєвих компетентностей учнів.
У практичній частині педагогічної майстерні вихователі школи-інтернату продемонстрували фрагменти занять та виховних заходів, а саме:
- заняття з фізичного виховання у дошкільній групі (вихователь Галаніна Н. І);
- гри-казки з безпеки  життєдіяльності у  підготовчому допоміжному класі «Стежкою за Колобком» (вихователь Бублій Т. Ф.);
- виховної години у 1 класі «Будь природі другом!» (вихователь Обополенко С. В.);
- інтерактивного заняття у 4 класі «Поговоримо про ввічливість» (вихователь Радченко К. В.);
- бесіди у 4 допоміжному класі «Державні символи України» (вихователь Ткаченко О. В.);
- ток-слайд-шоу у 7 класі «Світ професій»  (вихователь Іщенко І. Є.)
 Учасники педагогічної майстерні також переглянули фрагменти занять гуртка «Умілі руки» з мозаїчної пластинографії  «Морські пригоди» (керівник гуртка Щербак Т. О.) та практичного психолога «Духовні і моральні цінності»(практичний психолог Мохонько В. М.)
Завершився перегляд виховних годин загальношкільним заходом  «Країна дитячих мрій» (вихователь, керівних гурткової роботи  Кущ Т. І.).

По завершенню учасники обмінялися досвідом  роботи,  обговорили переглянуті виховні заняття та заходи, поділилися враженнями. Рекомендації, підготовлені  Сватівською обласною спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом, прийняті до відома та до впровадження в роботу учасниками майстерні. 

На Луганщині обговорили сучасний стан дошкільної освіти

   


У  Луганській області 22 квітня 2015 року пройшов обласний науково-практичний семінар для спеціалістів та методистів управлінь (відділів) освіти Луганської області на тему “Сучасний стан та перспективи розвитку системи дошкільної освіти м. Сєвєродонецька”.
Департамент освіти і науки ЛОДА, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, відділ освіти Сєвєродонецької міської ради спільно провели захід у НВК “Гармонія”.
Відкрили семінар  Наталія Сагіна, головний спеціаліст відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки ЛОДА, та Ольга Каширіна, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради.
Корисними та інформативними виявилися доповіді та виступи учасників семінару. Про стан дошкільної освіти у м. Сєвєродонецьку та перспективи її розвитку доповіла Марина Кирилюк, головний спеціаліст відділу Сєвєродонецької міської ради.
Виступ Ольги Тихонової, методиста Сєвєродонецького методичного центру, було присвячено особливостям роботи методичної служби дошкільної освіти та методичному супроводу роботи з дітьми. До теми організації навчально-виховного процесу в умовах експериментальної діяльності дошкільного навчального закладу звернулася Анжела Черножукова, завідувач ДНЗ № 12 “Малюк”. Створення умов для формування соціальної компетентності дітей дошкільного типу висвітлила у виступі Олена Бережна, завідувач ДНЗ № 10. Психологічні аспекти вивчення індивідуальних особливостей дітей дошкільного віку розкрила Олена Лавринова, практичний психолог ДНЗ № 11 “Світлячок”. Доповідь на тему “Аналітичні аспекти щодо системи роботи корекційно-логопедичної служби в дошкільних навчальних закладах м. Сєвєродонецька” підготувала Ольга Павленко, учитель-логопед ДНЗ № 10. Віра Тішакова, учитель-логопед ДНЗ № 41 “Червоні вітрила”, презентувала іменний логопедичний сайт для батьків дітей-логопатів. Олена Сєліхова, завідувач КНДЗ № 19 “Ластівка”, запропонувала ознайомитися з сучасними підходами до взаємодії педагогів дошкільного закладу та родин вихованців.

Під час семінару учасники подивилися виступи дитячих колективів, а наприкінці послухали пісенний номер “Хай живе надія!” у виконанні вихованців ДНЗ № 11 “Світлячок”.
Педагоги, які працюють у системі дошкільної освіти, відзначили важливість та актуальність науково-практичного семінару, який сприяв обміну досвідом, ознайомленню освітян із сучасними методиками, розширенню кола  професійних контактів тощо.

среда, 22 апреля 2015 г.

На Луганщині провели моніторингове дослідження з математики

Центр моніторингу якості освіти Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  15 квітня 2015 року провів  регіональне моніторингове дослідження з математики. У дослідженні взяли участь понад 10 тисяч учнів 2-х та 6-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області.
Дослідження проводилося з метою визначення рівня обчислювальних навичок та навичок рішення задач серед учнів 2-х та 6-х класів ЗНЗ Луганської області, відповідно; з метою порівняння рівня обчислювальних навичок та рішення задач у різних типах навчальних закладів, у залежності від стажу викладання предмету вчителя, у залежності від професійної майстерності вчителя, у залежності від статі учнів.
У моніторинговому дослідженні взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів Новопсковського, Кремінського, Марківського, Новоайдарського, Сватівського, Старобільського, Біловодського, Міловського, Білокуракинського, Троїцького районів, а також міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне.
Технологією дослідження передбачена репрезентативна, місцева та масові вибірки. Методичні матеріали для вибірок готувалися в Центрі оцінювання якості освіти Луганського ОІППО, методистами кафедр природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання, педагогіки та психології.
Для моніторингового дослідження було обрано письмову форму контролю. Оцінювання робіт учнів 6 класів проводилося за критеріями, розробленими методистами ЛОІППО.
При проведенні моніторингового дослідження на репрезентативній вибірці були присутні вчитель або представник ЛОІППО, на місцевій вибірці — учитель, експерт (представник управління або відділу освіти, методичного кабінету або центру), на масовій вибірці — учитель, експерт (представник адміністрації).
Результати моніторингового дослідження з математики надійдуть в ЛОІППО не пізніше 5 травня 2015 року. Вони стануть підґрунтям для розробки  методичних рекомендацій щодо розвитку обчислювальних навичок учнів 2 класів та рішення задач учнів 6 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Учителів Луганщини запросили до творчої майстерні

Учителі української мови та літератури, працівники методичних центрів Луганської області взяли участь у творчій майстерні, яку 21 квітня 2015 року у м. Сєвєродонецьку провів Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.                      У освітянському середовищі творчі майстерні вважаються продуктивним форматом роботи, адже вони  сприяють обміну досвідом серед педагогів, збагаченню новими методиками, розширенню кола професійних контактів.
Відкриваючи творчу майстерню, методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання Луганського ОІППО Валентина Колодяжна акцентувала увагу присутніх на творчому підході до викладання предмету, а також на використанні потенціалу української філології  у навчанні і вихованні школярів.
Творча майстерня вчителя НВК “Дошкільний навчальний заклад “Сонечко” – Новострільцівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів” Олени Панченко пройшла під девізом відомого вітчизняного педагога Василя Сухомлинського: “Стає майстром педагогічної праці звичайно той, хто відчув себе дослідником”.
Олена Панченко поділилася з учасниками творчої майстерні досвідом використання на уроках української мови і літератури краєзнавчого матеріалу. У презентації  “Мій рідний степ – моя земля” вона нагадала, що літературне краєзнавство є важливим компонентом філологічної освіти школярів, їх загальнокультурного розвитку та громадянського становлення, засобом формування наукового розуміння закономірностей усної й писемної словесності. 
Учні Новострільцівської школи часто виконують завдання краєзнавчого характеру: готують відгуки на твори мистецтва – картини місцевих художників; досліджують історію Стрільцівського кінного заводу й висвітлюють її у віршах, репортажах; пишуть твори в науковому й художньому стилях про представників флори та фауни заповідника “Стрільцівський степ”; аналізують поезії про рідний край тощо. 
Підбиваючи підсумки, Олена Панченко зазначила: “Справа вчителя-словесника – зробити так, щоб кожен урок мови й літератури став для його учнів відкриттям, щоб він збагачував і виховував, навчав і розвивав, зацікавлюючи мистецтвом слова”.


По завершенню творчої майстерні  вчителі української мови та літератури подякували Сєвєродонецькому вищому професійному училищу, на базі якого була проведена творча майстерня, і  запропонували   продовжувати практику обміну досвідом.

понедельник, 20 апреля 2015 г.

На Луганщині підбили підсумки конкурсу «Чому я поважаю професію військового»

 

У Луганській області завершився перший обласний учнівський конкурс «Чому я поважаю професію військового». Обрати переможців було складно – адже багато дітей у творах переосмислювали власний досвід переживання війни.
Ініціаторами та співзасновниками конкурсу «Чому я поважаю професію військового» виступили Всеукраїнська громадська організація «Кадетська співдружність» та громадська організація «Громадянський Корпус» (м. Київ). У Луганській області конкурс провели Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Творчий конкурс тривав із 11 березня по 12 квітня 2015 року. Можна відзначити велике зацікавлення дітей у конкурсі, адже у шкільному етапі взяли участь 4660 учнів, які представляють 242 навчальних заклади регіону. У третьому, обласному етапі конкурсу, за звання переможців змагалися 136 учнів із 66 навчальних закладів Луганщини.
У рамках конкурсу учні малювали малюнки на військово-патріотичну тематику, складали вірші, створювали презентації, готували нариси до стіннівок, знімали відеосюжети та писали твори-роздуми. Згідно з положенням конкурсу, учасники змагалися у своїй віковій категорії за номінаціями: 1) «Свій рідний край люби і захищай» 3–4 класи; 2) «Вірні сини Вітчизни» 5–8 класи; 3) «Маю честь» 9–11 класи.
На розсуд журі обласного етапу конкурсу надійшли 24 малюнки, 21 вірш, 20 презентацій, 17 нарисів, 14 творів-роздумів, 13 відеосюжетів. У роботах учні зверталися до теми сучасних бойових дій на теренах Луганщини й Донеччини, а також до історії Другої світової війни.
«Деякі твори надійшли від дітей, які віч-на-віч зіткнулися з особистими втратами – втратами близьких, або вимушеною розлукою з близькими, втратою житла або неможливістю туди повернутися, – розповіли члени журі. – Від їхніх емоційних робіт з’являлися сльози на очах».
Запам’ятався членам журі малюнок, на якому військовий у вигляді ангела охороняє мирний сон хлопчика; розділена на дві частини картина краю – в одній вирує війна та розруха, а в іншій мирні хлібороби засіюють поле пшеницею; картина зустрічі солдата з сином тощо. Вразили читачів емоційністю нариси, які в більшості випадків виявилися автобіографічними.
Усього визначено 24 переможці конкурсу в Луганській області. Несподіванкою стала активна участь дівчат у конкурсі «Чому я поважаю професію військового»: більше половини переможців (15 осіб) є саме дівчатами.
Переможці конкурсу в кожній номінації серед учнів 5–8 та 9–11 класів отримають нагороду – поїздку до м. Києва, яка передбачає проживання в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна, безкоштовне харчування та екскурсії столицею. Кращі роботи учасників конкурсу також будуть відзначені спеціальними призами.

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться 22 квітня 2015 року у м. Сєвєродонецьку.

вторник, 7 апреля 2015 г.

Педагоги Луганщини готуються до проведення ЗНО

У Луганській області проходить серія інструктажів для освітян щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році.
У місті Сєвєродонецьку Луганської області 7 квітня 2015 року відбувся перший інструктаж для місцевих педагогічних працівників і освітян зі Станично-Луганського району області.
Юрій Стецюк, проректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розповів у вступному слові, що для проведення ЗНО на Луганщині створено 23 пункти тестування, які відповідають вимогам Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти. Для якісного проведення ЗНО залучено 915 педпрацівників Луганської області – усі вони проходять інструктаж та сертифікацію.
За словами проректора, на основну сесію ЗНО в Луганській області зареєструвалися 4137 осіб, із них випускників 2015 року – 3397, випускників минулих років – 740. У березні випускники вже мали можливість пройти пробне тестування. Так, 21 березня 2015 року відбулося пробне тестування з української мови та літератури, 28 березня – з математики, іноземної мови, російської мови, біології, історії України, фізики, географії, хімії. Пробне тестування було організовано в містах Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ, Старобільськ Луганської області. Юрій Стецюк нагадав, що 24 квітня 2015 року випускники складатимуть справжні, не пробні, тести з української мови і літератури.
На інструктажі освітяни отримали детальну покрокову інструкцію щодо проведення ЗНО, у тому числі з розглядом непередбачуваних ситуацій. Методист Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти Катерина Ольхова акцентувала увагу на додержанні правил проведення ЗНО, а також на нововведеннях 2015 року.
Усього згідно зі спільним планом Департаменту освіти і науки, Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти заплановано проведення п’яти подібних інструктажів із 7 по 15 квітня в містах Сєвєродонецьк, Старобільськ, Рубіжне, Лисичанськ, Сватове. У заходах беруть участь відповідальні за проведення ЗНО, відповідальні за пункти тестування, інструктори, уповноважені особи.
Очікується, що інструктажі суттєво підвищать рівень обізнаності педагогічних працівників щодо проведення ЗНО у 2015 році й допоможуть їм створити оптимальні умови для тестування випускників.


пятница, 3 апреля 2015 г.

У Луганській області проводять проекти професійного розвитку для педагогів

Проекти професійного розвитку з метою підвищення компетентності освітян проводить Луганський ОІППО.

Проекти професійного розвитку забезпечують своєчасне виконання вимог державної освітньої політики, задоволення потреб педагогів у самоосвіті, можливість вибору змісту, форми й термінів навчання. Зазвичай на проекти професійного розвитку запрошуються талановиті тренери, професіонали, які надають педагогам нову, актуальну, корисну інформацію та допомагають відточити вміння й навички на практиці.
Важливо, що проекти професійного розвитку передбачають очно-дистанційну форму навчання, яка дозволяє педагогам навіть із віддалених районів Луганщини за допомогою комп’ютеру та Інтернету спілкуватися з тренером та виконувати поставлені завдання. По завершенню проекту учасники отримують сертифікати тренерів, консультантів, тьюторів, експертів.
У Луганському ОІППО 26 березня 2015 року стартував перший в цьому році проект професійного розвитку, цікавий для вчителів-істориків – «Проблеми історичного пізнання» (відповідальний за проведення проекту – Сергій Саранов, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО, кандидат історичних наук). Проект відкрив однойменний семінар, на якому значну увагу було приділено проблемі історичного факту та його інтерпретації у французькій школі «Анналів» другої половини XX століття, формуванню історичної свідомості XIX століття, біографії видатного британського вченого Е. Гобсбаума тощо. Слухачі взяли активну участь у семінарі: підготували доповіді й подискутували щодо спірних аспектів професійної діяльності.
2–3 квітня 2015 року Центром практичної психології та соціальної роботи Луганського ОІППО у мм. Сєвєродонецьку та Лисичанську розпочато другий проект «Формування готовності психологів ЗНЗ до роботи з посттравматичними стресовими розладами в молодших школярів». Проект відкрив науково-практичний семінар-тренінг «Психологічна допомога дітям та батькам, які постраждали під час військових дій». На семінарі-тренінгу психологи та соціальні педагоги Луганщини дізналися про: нейробіологію стресу; стрес та його ознаки в дітей і дорослих; психологічний аналіз реакцій батьків на поведінку дітей після травмуючих подій; особливості психологічної допомоги дітям дошкільного, молодшого шкільного та підліткового віку після травмуючих подій.
Семінар провели досвідчені фахівці: Вікторія Харченко, практичний психолог, психотерапевт, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології ЛОІППО; Оксана Рачок, практичний психолог, методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО; Оксана Пагава, практичний психолог, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи ЛОІППО. Ведучі семінару використали методи арт-терапії, тілесно-орієнтованої терапії, елементи символдрами, метафоричні карти. Спеціальною гостею семінару стала Ірина Золотова, дефектолог, тілесно-орієнтований терапевт, яка продемонструвала педагогам вправи для покращення фізичного та психологічного стану.
3 квітня 2015 року у м. Лисичанську в рамках вищезазначеного проекту відбувся майстер-клас «Стресостійкість як важлива якість успішної особистості»», який провела Наталія Кондалова, практичний психолог ДНЗ № 10 «Малятко».

У квітні в ЛОІППО стартують ще кілька проектів професійного розвитку. Очікується, що проекти стануть сходинкою на шляху до вершин професійної майстерності освітян.


четверг, 2 апреля 2015 г.

Психологи та соціальні педагоги Луганщини вчилися долати стреси

У місті Сєвєродонецьку Луганської області 1 квітня 2015 року пройшла обласна науково-практична конференція «Стратегія і засоби опанування учасниками навчально-виховного процесу кризових ситуацій та стресових станів». У конференції взяли участь завідувачі міських та районних методичних кабінетів і центрів, керівники центрів практичної психології, шкільні психологи, соціальні педагоги, учителі-предметники. Організували конференцію Департамент освіти і науки Луганської ОДА, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Актуальність теми конференції не викликає сумнівів в умовах складної соціально-політичної ситуації в Україні. Розширення зони збройного конфлікту на території Луганщини призвело до того, що багато жителів регіону втратили близьких, житло, роботу, стали біженцями або внутрішньо переміщеними особами. Подібні життєві випробування часто призводять до психологічних травм і негативно впливають на фізичне здоров’я людей. Для психолога та соціального педагога настають часи «великої роботи», адже кількість тих, хто потребує їхньої професійної допомоги, збільшується в багато разів. Саме тому Ольга Касьянова, проректор із наукової роботи Луганського ОІППО, наголосила у вітальній промові на очікуваних результатах конференції: підвищенні рівня професійної компетентності та розширенні світогляду учасників.
Корисним та цікавим для учасників конференції виявився виступ доктора психологічних наук, професора Сергія Гарькавця. Фахівець у своїй доповіді обґрунтував «Проблему життєстійкості особистості та подолання стресу», зауваживши, що в кожної людини є свій запас міцності, який допомагає протистояти деструктивним впливам. Життєстійкість професор визначив як міру здатності людини витримувати стресову ситуацію, зберігаючи внутрішню збалансованість та не знижуючи успішності.
Із доповіддю на тему «Вплив індивідуальних особливостей людини на прояв поведінки в міжособистісній взаємодії» виступила Оксана Пагава, завідувач кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи ЛОІППО, кандидат психологічних наук. Доповідачка акцентувала увагу слухачів на важливості психологічних знань про індивідуальні особливості людини, адже саме вони впливають на поведінку у соціумі. Навіть елементарні знання щодо типів темпераментів людини можуть допомогти встановленню конструктивного діалогу.
Доцент кафедри педагогіки та психології ЛОІППО, кандидат психологічних наук Вікторія Харченко присвятила виступ «Нейробіологічному підходу до виникнення та розвитку стресу», завдяки якому учасники конференції дізналися про первинне «природне» походження причин виникнення стресу та способи його опанування.
Методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Оксана Рачок представила у своїй доповіді практичний аспект щодо «Профілактики та подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі».
Стала в пригоді для кожного з учасників практична частина конференції, яка включала майстер-класи для шкільних психологів, соціальних педагогів, керівників методичних об’єднань, керівників ЗНЗ та всіх бажаючих: «Практичні аспекти формування саморегуляції в умовах навчально-виховного процесу» (ведуча – Вікторія Харченко), «Стресостійкість як важлива складова успішної особистості» (ведуча – Наталія Кондалова,  практичний психолог ДНЗ № 10 «Малятко»), «Особливості роботи з психогенними розладами в результаті травмуючих подій» (ведуча Ірина Золотова, дефектолог, тілесно-орієнтований терапевт), «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я засобами саморегуляції поведінки та психічного стану» (тренер  Світлана Решетняк, практичний психолог Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Рубіжанської міської ради; ведуча: Ірина Деркач, методист методичного кабінету м. Рубіжного).

Конференція сприяла встановленню робочих контактів, налагодженню тісної співпраці, формуванню атмосфери довіри в професійному колі. Слід відзначити, що регіональні спеціалісти безпосередньо надають кваліфіковану допомогу в подоланні психологічних проблем та стресових станів учасникам навчально-виховного процесу освітніх закладів Луганської області в надзвичайних умовах кризової ситуації, що склалася.





вторник, 31 марта 2015 г.

На Луганщині відбувся освітянський форум

У місті Сєвєродонецьку Луганської області 31 березня 2015 року відбувся обласний форум «Школи Луганщини: досвід надання якісної освіти». У форумі взяли участь завідувачі міських (районних) методичних кабінетів (центрів), керівники експериментальних і базових навчальних закладів, відповідальні за експериментальну роботу в ЗНЗ та ДНЗ, науковці, викладачі та методисти кафедр Луганського ОІППО, учасники Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти–2015» тощо.
Освітянський форум розпочався з приємної церемонії нагородження переможців Шостої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти–2015». Як повідомляв раніше Луганський ОІППО, освітяни Луганщини в березні 2015 року завоювали Гран-прі, «золото» і «срібло» Міжнародної виставки. Переможців привітали та вручили нагороди Ольга Лішик, заступник керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, а також Анатолій Данильєв, в. о. ректора ЛОІППО.
Актуальну тему розвитку системи освіти Луганської області в період проведення антитерористичної операції розкрила у своєму виступі Ірина Цимбал, директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації. Так, учасники форуму дізналися, що минулого навчального року в Луганській області працювало 678 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчалося 167,4 тис. учнів (сьогодні на підконтрольній українській владі території працюють 315 шкіл, в яких навчаються 58,3 тис. учнів). 26 закладів освіти  на теренах Луганської області мають пошкодження, в багатьох із цих установ використовується дистанційна форма навчання. Розповіла директор Департаменту і про кількість вишів, професійно-технічних училищ, інтернатних закладів, позашкільних освітніх закладів, садочків, які залишилися на підконтрольній українській владі території. Торкнулася вона й питання організації відпочинку дітей із зони АТО в західних регіонах України, Румунії та Словаччині, в майбутньому – у Польщі та Латвії. Окремо зупинилася на влаштуванні дітей-переселенців у школах та садочках, акцентувала увагу на необхідності надання професійної психологічної допомоги дітям та їх батькам, які покинули зону АТО.
У наступному виступі – «Науково-методичний супровід діяльності експериментальних навчальних закладів регіонального та всеукраїнського рівнів» – Ольга Касьянова, проректор із наукової роботи ЛОІППО, розповіла про важливість експериментальної діяльності в розрізі реформування освіти. Вона нагадала, що партнерами Луганського ОІППО щодо апробації та упровадження інновацій є 35 експериментальних навчальних закладів регіонального рівня та 2 експериментальні навчальні заклади всеукраїнського рівня. Ольга Касьянова підкреслила роль науково-методичного супроводу експериментальних навчальних закладів та запропонувала присутнім займатися інноваційною діяльністю разом із науковцями, викладачами і методистами ЛОІППО.

Олександра Гайдидей, завідувач КУ «Сватівський районний методичний кабінет», поінформувала учасників форуму щодо участі навчальних закладів Луганської області у Всеукраїнському конкурсі «Разом. Партнерство навчальних, культурно-освітніх, соціальних закладів і родини».
По завершенню виступів педагоги взяли участь у роботі круглих столів за темою «Розробка та впровадження нових освітніх моделей і технологій у практику роботи навчальних закладів області». Круглі столи мали на меті координацію діяльності міських (районних) методичних кабінетів (центрів) області; аналіз виконання програм дослідницько-експериментальної роботи навчальних закладів; обговорення й поширення досвіду впровадження в практику роботи навчальних закладів освітніх моделей і технологій як результату експериментальних досліджень; удосконалення науково-методичного супроводу експериментів всеукраїнського та регіонального рівнів.

Керівники експериментальних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів представили власні напрацювання, ознайомилися з досвідом колег та внесли пропозиції щодо перспектив подальшого розвитку експериментальної роботи (наприклад, створення експериментальних майданчиків в навчальних закладах Луганщини; включення проблематики патріотичного виховання до дослідницьких програм експериментальних навчальних закладів з метою створення інноваційного комплексу технологій оптимізації виховного процесу; проведення досліджень з актуальних проблем розвитку освіти тощо).





пятница, 27 марта 2015 г.

«Педагогічна кав’ярня»

24 березня 2015 року на базі КЗ «НВК «Гарант» відбулося засідання обласної творчої групи вчителів початкових класів з теми «Формування інформаційно-комунікаційних технологій в урочній та позакласній діяльності». У засіданні взяли участь: головний спеціаліст відділу середньої загальної та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Сагіна Н. С., завідувач Лисичанського методичного центру Карпова Є. В., методисти Лисичанського методичного центру Стрельцова Н. М., Стасюк В. С. та вчителі початкових класів із Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного, Кремінної, Привілля, Новодружеська.
Засідання проходило в нетрадиційній формі. Учасники заходу відвідали «Педагогічну кав’ярню», ведучою якої була заступник директора з НВР Колб О. О. Робота розпочалася з виступу директора НВК «Гарант» Боровкової С. В., яка презентувала досвід навчального закладу в цьому напряму. Гості мали змогу поповнити базові теоретичні знання з ІКТ-технологій та взяти участь у виконанні практичних вправ: «Вільний мікрофон», «Педагогічний пазл», «Продовжіть речення», дидактична гра «Так, ні», створення кластеру «Урок з ІКТ», вправа «Віконце», технологічна гра «Долоня». Це відвідувачам кав’ярні запропонувала керівник НМЛ початкових класів НВК Сиухіна О. М. у виступі за темою «Формування інформаційно-комунікативної  компетентності молодших школярів».
Відвідувачі «Педагогічної кав’ярні» були запрошені на майстер-класи до су-шефів: «Використання ІКТ  для розвитку творчого мислення учнів у позаурочній роботі вчителя початкових класів» (Баннік М. О.); «Технології ВЕБ-квестів  у роботі педагога» (Волкова В. П.); «Творча лабораторія. «Модель організації творчого співробітництва засобами ІКТ» (Шибкова О. І.). По закінченню роботи у творчих майстернях учасники презентували рецепти страв, які виготовляли для них су-шефи.
Був корисним для всіх присутніх і виступ технолога «Педагогічної кав’ярні» керівника міського методичного об’єднання, вчителя НВК Лук’яненко О. В.: «Медіатека вчителя».
Під час семінару творчі групи вчителів НВК створювали медіа продукти: власну газету, фоторепортаж з місця подій, «швидкі новини» на веб-сайті та відеоролик «Зустріч у затишній мансарді». Медіа продукти були презентовані учасникам наприкінці семінару.

Завершилося засідання обласної творчої групи релаксаційними вправами: «Ваші очікування», «Створення синкану», «Колір філіжанки», а також «Компліментом від гостя» та «Фото напам’ять».